BOB - KIHIRDETTÉK AZ EREDMÉNYEKET

2017. NOVEMBER 20.

Ez a nagy hagyományokkal rendelkező fotópályázat 1972-óta a víz felszíne alatt fényképező szabadidős-, sport- és hivatásos búvárok legnagyobb hazai seregszemléje. A  fotópályázatot a Magyar Búvár Szakszövetség az utóbbi időben kétévente rendezi meg. Az idei pályázat honlapjára (www.buvarfotosob.hu) október 16-ig öt kategóriában beérkezett közel 200 pályaművet tekintélyes magyar szakemberekből álló öttagú zsűri (Selmeczi Dániel, zsűri elnök, Gulyás Zsolt, Komka Péter, Násfay Béla, Násfayné Kőházi Mária) bírálta el. A három hagyományos kategória (Nagy látószögű-, Hal- és Makro felvételek) képeit az etikus természetfotózás szabályai szerint kellett készíteni. Ez évben két új kategóriát is kiírtak, egyiket az először pályázó, kompakt géppel fotózó utánpótlásnak, másikat a víz alatti sportágakat fényképezőknek. A hagyományos kategóriákban magas színvonalú vetélkedés folyt, de az új kategóriákban sajnos érthetetlenül csekély volt a részvétel, pedig értékes tárgyjutalmakat is lehetett nyerni. A győztesek a rendező és a pályázatot támogató cégek és szervezetek (MBSZ, eContest, Red Sea Boats, divecenter.hu, trt-electronics, Hotel Prišćapac Resort & Apartments, UEF, BÚVÁRINFÓ, SPARK LIGHTS) jóvoltából értékes tárgyjutalmakat is kaptak, mintegy 900 000.- Ft összértékben. Mivel a Búvár Világszövetség (CMAS) sportágként is kezeli a víz alatti fotózást (nyíltvízi, un. shootout versenyek), korábban már több magyar búvárfotós szerzett világbajnoki, vagy világkupa érmeket és helyezéseket. E pályázat a Magyar Búvár Szakszövetség felmérő versenye is volt a 2018-ban megrendezésre kerülő 3. CMAS Víz alatti Fotó Európa-bajnokságra.
A díjátadó ünnepségre november 17-én a Magyar Sport Házában került sor.